Boskovet.cz
Boskovet.cz

Služby veterinární ordinace v Boskovicích:

NOVĚ - kryoterapie

Naše ordinace disponuje moderním přístrojem pro neinvazivní drobné zákroky. Jedná se o přístroj pro nebolestivé lokální zmrazení tkáně bez nutnosti anestezie - kryokauter (CryoPen). Pomocí tohoto pera jsme schopní ošetřit s přesností na milimetr drobné novotvary (bradavice, papilomy, cysty, adenomy…) nejen na tlamě, nosu, víčkách, uších, polštářky tlapek, ale také v perianální oblasti.

poradenství a prevence (očkování, odčervení)

Při osobní návštěvě, telefonicky či emailem vám rádi poradíme v oblasti výživy, chovu, domácí preventivní péče, reprodukce a základy výcviku.

Psi standartně očkujeme proti těmto chorobám: psinka, parvoviróza, infekční hepatitida, infekční kašel, leptospiróza a vzteklina, kočky proti kočičí rýmě a vzteklině. Po domluvě je možné toto základní schéma doplnit o vakcinaci proti borelióze, tetanu či plísňovému onemocnění, u koček proti také proti leukóze a chlamidióze.

kompletní interní a akutní medicina (gastroenterologie, dermatologie, kardiologie, urologie, oftalmologie)

péče o chrup, čištění zubů ultrazvukem

Ošetření zubů je jedním z nejčastějších zákroků ve veterinární medicině. Problémy bývají většinou s usazováním zubního kamene, parodontózou, zánětem dásní a zubnim kazem.

chirurgie, ortopedie, gynekologie a porodnictví

Běžně (v celkové anestezii) provádíme chirurgii měkkých tkání (ošetření ran, abscesů, nádorů, kýly, kastrace..). Ortopedické operace provádíme ve spolupráci se specialisty.

V oblasti porodnictví a gynekologie poradíme a pomůžeme s určením vhodného termínu krytí, s krytím, graviditou, porodem a poporodním období

laboratorní, sonografické a rentgenologické vyšetření

Ve spolupráci s laboratořemi zajistíme hematologické a biochemické vyšetření krve, mikrobiologické vyšetření stěru, punktátu, příp. imunologické vyšetření.


Ultrasonografické vyšetření slouží k doplnění rentgenologického vyšetření. Umožňuje lépe zobrazit měkké tkáně, tekutiny. Využíváme jej především k diagnostice březosti, patologických stavů dělohy a močového měchýře.

konzultace a spolupráce se specialisty

V komplikovanějších případech vám zajistíme konzultaci, vyšetření specialistou v oboru (oftalmologie, kardiologie,…)

čipování zvířat, vystavení mezinárodního pasu

Čipování slouží k nezaměnitelnému označení zvířete. Jedná se o jednoduchý bezbolestný zákrok proveditelný již ve štěněcím věku. Mikročipem označené zvíře lze zaevidovat v registru zvířat (pro dohledání při případném zatoulání) a v evidenci městského úřadu.

Pokud chcete vycestovat s psem či kočkou do zahraničí, musí mít mezinárodní pas. Podmínkou vydání pasu je označení zvířete tetování nebo čipem.

laserterapie

Laserterapie je biostimulační metoda léčby využívaná především v terapii onemocnění kloubů,svalů a páteře, ran a kožních onemocnění. Podstatou je schopnost laserového paprsku ve tkáni stimulovat proces hojení a přísun zárodečných buněk. Laser rošiřuje cévy, působí proti bolesti, otokům a zánětům

výjezdy a ošetření pacientů v jejich domovech

Jestliže nemáte možnost dopravit se do ordinace nebo chcete zabránit stresu vašeho zvířete z prostředí veterinárního zařízení, navštívíme vás ve vašem domově. Počítejte ovšem s omezenými prostředky k vyšetření a stanovení diagnózy.

Boskovet.cz
Copyright © MVDr. Jana Pilgrová 2011