Boskovet.cz
Boskovet.cz

Služby veterinární ordinace v Boskovicích:

Zajišťujeme komplexní veterinární péči od základního preventivního ošetření (vakcinace a odčervení) až po složitější chirurgické zákroky, disponujeme rozsáhlým přístrojovým vybavením (od základního po rentgenologický a ultrazvukový přístroj, přístroje pro fyzikální způsoby terapie a přístroje pro bezpečnou a minimálně invazivní chirurgii.

poradenství a prevence (očkování, odčervení)

Při osobní návštěvě, telefonicky či emailem vám rádi poradíme v oblasti výživy, chovu, domácí preventivní péče, reprodukce a základy výcviku.

Psi standartně očkujeme proti těmto chorobám: psinka, parvoviróza, infekční hepatitida, infekční kašel, leptospiróza a vzteklina, kočky proti kočičí rýmě a vzteklině. Po domluvě je možné toto základní schéma doplnit o vakcinaci proti borelióze, tetanu či plísňovému onemocnění, u koček proti také proti leukóze a chlamidióze.

kompletní interní a akutní medicina (gastroenterologie, dermatologie, kardiologie, urologie, oftalmologie)

péče o chrup, čištění zubů ultrazvukem

Ošetření zubů je jedním z nejčastějších zákroků ve veterinární medicině. Problémy bývají většinou s usazováním zubního kamene, parodontózou, zánětem dásní a zubnim kazem.

chirurgie, ortopedie, gynekologie a porodnictví

Běžně (v celkové anestezii) provádíme chirurgii měkkých tkání (ošetření ran, abscesů, nádorů, kýly, kastrace..). Ortopedické operace provádíme ve spolupráci se specialisty.

V oblasti porodnictví a gynekologie poradíme a pomůžeme s určením vhodného termínu krytí, s krytím, graviditou, porodem a poporodním období

laboratorní, sonografické a rentgenologické vyšetření

Ve spolupráci s laboratořemi zajistíme hematologické a biochemické vyšetření krve, mikrobiologické vyšetření stěru, punktátu, příp. imunologické vyšetření.


Ultrasonografické vyšetření slouží k doplnění rentgenologického vyšetření. Umožňuje lépe zobrazit měkké tkáně, tekutiny. Využíváme jej především k diagnostice březosti, patologických stavů dělohy a močového měchýře.

konzultace a spolupráce se specialisty

V komplikovanějších případech vám zajistíme konzultaci, vyšetření specialistou v oboru (oftalmologie, kardiologie,…)

čipování zvířat, vystavení mezinárodního pasu

Čipování slouží k nezaměnitelnému označení zvířete. Jedná se o jednoduchý bezbolestný zákrok proveditelný již ve štěněcím věku. Mikročipem označené zvíře lze zaevidovat v registru zvířat (pro dohledání při případném zatoulání) a v evidenci městského úřadu.

Pokud chcete vycestovat se psem či kočkou do zahraničí, musí mít mezinárodní pas. Podmínkou vydání pasu je označení zvířete tetováním nebo čipem.

laserterapie

Laserterapie je biostimulační metoda léčby využívaná především v terapii onemocnění kloubů,svalů a páteře, ran a kožních onemocnění. Podstatou je schopnost laserového paprsku ve tkáni stimulovat proces hojení a přísun zárodečných buněk. Laser rošiřuje cévy, působí proti bolesti, otokům a zánětům

kryoterapie

Naše ordinace disponuje moderním přístrojem pro neinvazivní drobné zákroky. Jedná se o přístroj pro nebolestivé lokální zmrazení tkáně bez nutnosti anestezie - kryokauter (CryoPen). Pomocí tohoto pera jsme schopní ošetřit s přesností na milimetr drobné novotvary (bradavice, papilomy, cysty, adenomy…) nejen na tlamě, nosu, víčkách, uších, polštářky tlapek, ale také v perianální oblasti.

výjezdy a ošetření pacientů v jejich domovech

Jestliže nemáte možnost dopravit se do ordinace nebo chcete zabránit stresu vašeho zvířete z prostředí veterinárního zařízení, navštívíme vás ve vašem domově. Počítejte ovšem s omezenými prostředky k vyšetření a stanovení diagnózy.

Veterina Boskovice - veterinární ordinace

Veterinární ordinace BOSKOVET je zaměřena na preventivní a léčebnou činnost v oblasti domácích zvířat, především psů a koček.

Proč k nám?

více než deset let zavedená veterinární ordinace v Boskovicích

dlouholetá historie a zkušenosti

pečlivý individuální přístup, možnost objednání a minimální čekací doba

rozsáhlé přístrojové vybavení, možnost hospitalizace s 24 hodinovou péčí

Základní kontakty:

Na Pískách 2, 680 01 Boskovice

Objednávky a informace: 731 651 133

Boskovet.cz
Copyright © MVDr. Jana Pilgrová 2011 - 2024