Boskovet.cz
Boskovet.cz

Laserterapie

V naší ordinaci nabízíme možnost laserterapie. Jedná se o moderní a efektivní fyzioterapeutickou metodu. Metoda je dlouhodobě klinicky ověřena, bez návykovosti či nežádoucích účinků.


Hlavními účinky jsou analgetický efekt (zmírnění bolesti), protizánětlivý účinek, stimulace buněk a urychlení procesu hojení. Dále tlumí tvorbu škodlivých látek ve tkáni, zmírňuje otok, zlepšuje prokrvování tkáně a uvolňuje křeče.


Principem metody je využití opakovaných impulzů úzkého svazku monochromatického světla. Laserový paprsek je nosičem energie, kterou je schopen odevzdat při dopadu na ozářenou plochu a je schopen penetrovat (proniknout) do hloubky až 10 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou hluboko pod kůží. Metoda je zároveň neinvazivní a naprosto bezpečná - nehrozí při ní žádné poškození tkáně.


Tato metoda je časově nenáročná, ošetření laserem trvá dle konkrétního případu přibližně 10 minut a je naprosto bezbolestné. Samotné ošetření vyvolává příjemný hřejivý pocit.


Laserterapie je vhodná pro pacienty s velkou škálou onemocnění. Patří mezi ně například onemocnění kloubů, vazů a svalů a poruchy nervového systému. Ošetření je také vhodné pro urychlení hojení a zvýšení komfortu pacientů po úrazech a plánovaných zákrocích a skvěle se osvědčuje i u starších pacientů s pohybovými problémy.

Výhody:

Zmírňuje bolestivost

Urychluje hojení

Potlačuje zánět

Neinvazivní

Bez nežádoucích vedlejších účinků

Boskovet.cz
Copyright © MVDr. Jana Pilgrová 2011