Boskovet.cz
Boskovet.cz

Kryoterapie

Naše ordinace disponuje moderním přístrojem pro neinvazivní drobné zákroky. Jedná se o přístroj pro nebolestivé lokální zmrazení tkáně bez nutnosti anestezie – kryokauter (CryoPen).


Kryoterapie

Pomocí tohoto pera jsme schopní ošetřit s přesností na milimetr drobné novotvary (bradavice, papilomy, cysty, adenomy…) nejen na tlamě, nosu, víčkách, uších, polštářky tlapek, ale také v perianální oblasti.

Podstatou je mimořádně rychlé zmrazení postižené tkáně, přičemž na kostech, chrupavkách, nervové tkáni a velkých cévách nevznikají žádné, tedy ani nežádoucí účinky zmrazení. Zmrazování tkání CryoPenem TRVÁ POUZE NĚKOLIK SEKUND a na rozdíl od klasické chirurgie NEVYŽADUJE ŽÁDNOU NARKÓZU, není časově náročné a díky tomu je vhodné i pro ošetření starších zvířat, která už mají problémy s játry, ledvinami a srdcem, kde by narkóza mohla zvíře ohrozit.


Kryoterapie

Toto ošetření trvá jen několik sekund, je bezbolestné, a netvoří se po něm puchýře. Po zákroku absentuje(zamezuje) krvácení, proto je riziko vstupu infekce minimální. Jsme tak tedy schopni ošetřit útvary o velikosti tečky 1 mm až do plochy 2 cm a více.

Výhody:

  • rychlé a bezbolestné ošetření
  • ošetření POUZE POŠKOZENÉ TKÁNĚ, bez zásahu do zdravé pokožky a okolí
  • při použití nevzniká popálené místo
  • pracuje bez vzniku jizev
  • při odstranění zhoubných buněk nehrozí jejich "rozříznutí" a šíření např.krví.
Boskovet.cz
Copyright © MVDr. Jana Pilgrová 2011