Onemocnění, proti kterým lze vakcinovat vaši kočku:
Tato virová choroba způsobuje onemocnění horních cest dýchacích, které může být zvlášť nebezpečné u koťat. Původcem je herpesvirus.
Kalicivirus také způsobuje onemocnění horních cest dýchacích, někdy doprovázené vředy v dutině ústní, což způsobuje nechutenství a slinění.
Kalicivirus a Herpesvirus se podílejí (spolu s chlamydiemi a mykoplasmaty) na komplexu onemocnění zvaném Kočičí rýma.
Tomuto onemocnění se někdy také říká „kočičí mor“ a jejím původcem je parvovirus. Virus je stejně jako psí parvovirus velmi stabilní ve vnějším prostředí (infekční vydrží několik měsíců). Panleukopenie (což doslovně znamená nedostatek všech bílých krvinek v krvi) se projevuje profusním zvracením a průjmem. Onemocnění je pro kočku extrémně vysilující a může být smrtelné.
Kočka je stejně jako všichni teplokrevní živočichové vnímavá k infekci vzteklinou. Onemocnění je přenosné na člověka, vakcinací proto nechráníte jen svou kočku, ale i sebe..
Virus kočičí leukémie se v organizmu nachází v tkáňových tekutinách, nejčastěji ve slinách. K přenosu infekce pak dochází při vzájemném olizování - čistění, používáním stejných misek, nebo písku, při kýchání, při pokousání, při páření, mezi matkou a koťaty a to buď ještě v děloze, nebo po narození mateřským mlékem. Virus oslabuje imunitní systém, kočka je proto náchylnější i k jiným onemocněním. FeLV má mnoho různých klinických příznaků, v časné fázi onemocnění je však kočka bez příznaků, což usnadňuje šíření viru.. Kočka infikovaná virem FeLV vzácně onemocnění přežije.
Jedná se o infekci vyvolanou původcem Chlamydophila felis. Projevuje se převážně jako akutní až chronický zánět očních spojivek, někdy doprovázený zánětem horních cest dýchacích. Onemocnění může přecházet až v systémové příznaky, jako jsou horečka, nechutenství, kulhání a nízké přírůstky u koťat. K infekci může dojít v každém věku kočky a k nakažení dochází převážně přímým kontaktem.